Fundusze europejskie podkarpackie

Sprawne współdziałanie kilku elementów to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach naszego życia. Aby osiągnąć maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność w przemyśle wykorzystywane są coraz nowocześniejsze i bardziej profesjonalne rozwiązania. Jednym z nich są obejmy GBS.

Obejma GBS - zastosowanie

Obejma GPS to inaczej opaska zaciskowa wyposażona w zamknięcie przegubowe. Jej specjalistyczna konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdzi się podczas prac pod dużym obciążeniem. Obejma posiada zaciskanie szczękowe i jest odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Jej główną zaletą jest wielofunkcyjność, wysoka siła rozciągania taśmy i maksymalna prostota zastosowania. Dzięki zastosowaniu obejmy GBS zyskujemy pewność niezawodności łączenia oraz zapobiegamy niebezpiecznym przesunięciom i niechanym zmianom położenia. Do czego są wykorzystywane? Przede wszystkim do skutecznego mocowania przewodów wykonanych z twardej gumy, elastycznych, zbrojonych stalą bądź tworzywem, pracujących w próżniowych oraz wysokociśnieniowych instalacjach. Doskonale nadają się także do zastosowania w instalacjach gazowych i ciekłych. To dzięki nim możemy dokonać trwałego połączenia elementów w gałęziach takich jak budowa samochodów (zarówno osobowych, jak i dostawczych), budowa maszyn, tworzenie systemów nawadniania, w różnego typu pompach i filtrach, w górnictwie, oraz przy budowie statków. 

Obejma GBS - budowa

Obejma GBS stworzona jest z kilku elementów. Przede wszystkim składa się ze śruby ze zintegrowanym dystanserem, która wykazuje doskonałą trwałość i nadaje całości nowe możliwości. Kolejny istotny element to zamknięcie mechaniczne pozbawione spawów punktowych, co uniemożliwia powstawanie korozji. Obejmy GBS stworzone są także z mostka, który ochrania przewód giętki, z opaski z zaokrąglonymi krawędziami oraz z pustych tulei, które zmniejszają siły rozciągające działające na śrubę podczas jej użytkowania. 

 

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

417314