Fundusze europejskie podkarpackie

Złączki hydrauliczne, choć są niewielki pod względem rozmiarów, to w konstrukcji systemów hydraulicznych oraz pneumatycznych pełnią bardzo ważną funkcję. Dobrze jest poświecić nieco uwagi wyborowi tych właśnie elementów, ponieważ od ich jakości i funkcjonalności zależy bezawaryjne i bezpieczne funkcjonowanie całego układu.

Typy złączek hydraulicznych

Do wyboru jest kilka modeli złączek hydraulicznych, które różnią się między sobą głównie jakością wykonania, zastosowanymi  w produkcji materiałami, rozmiarami oraz kształtem. To pozwala inwestorowi na zakup podzespołu w pełni odpowiadającego potrzebom danego systemu pneumatycznego czy hydraulicznego.

W sprzedaży są adaptery wysokociśnieniowe o podwyższonej trwałości oraz złączki:

  • proste,
  • kolankowe,
  • korki,
  • nakrętki

i inne, wykorzystywane do budowy mechanizmów hydrauliki siłowej – pomp, zaworów, szybkozłączy.

Zastosowanie złączek hydraulicznych

Złączki hydrauliczne mają szerokie zastosowanie w branży przemysłowej. Przede wszystkim służą do łączenia i rozłączania przewodów czy rur. W razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii, sięgnięcie po złącza skręcane pozwoli na szybką naprawę, bez udziału wyspecjalizowanych narzędzi. To standard, jaki oferują szybkozłącza hydrauliczne odznaczające się obecnością mechanizmu sprężynowego, który blokuje się po włożeniu wtyku do gniazda.

Tradycyjne złączki są wykorzystywane przede wszystkim do tworzenia stabilnych połączeń między elastycznymi przewodami lub rurami. Dają znaczną swobodę w zakresie redukcji rozmiarów czy zmianą rodzajów przyłączy.

Charakterystyka złączy

Złącza, które omawiamy, pracują w rozmaitych, często bardzo wymagających warunkach. Mają kontakt z różnymi mediami, a przy tym są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Muszą wytrzymywać duży nacisk ciśnienia, nie wchodzić w reakcje ze środkami chemicznymi czy kwasowymi, nie korodować. Dlatego powstają z niezawodnej stali węglowej ocynkowanej o bardzo dobrych parametrach lub tradycyjnej stali nierdzewnej spełniającej niezbędne normy jakościowe.

Dużo wymagań jest stawianych elementów, które łączą rury czy inne elementy większych konstrukcji przemysłowych. Priorytetem jest jednak szczelność, którą udaje się uzyskać tylko dzięki perfekcyjnie dobranemu typowi, konstrukcji, dodatkowym uszczelnieniom elastomerowym typu o-ring oraz rozmiarowi złącza.

W celu zakupienia dobrej jakości produktów, objętych gwarancją producenta i spełniających wyśrubowane normy bezpieczeństwa, warto odwiedzać autoryzowane sklepy internetowe.

Odwiedza nas 87 gości oraz 2 użytkowników.

380756